تبلیغات
خبرنامه هستی نیوز - متن کامل سخنان رییس جمهور، رییس مجلس و نمایندگان در مجلس
 
خبرنامه هستی نیوز
پر بازدیدترین وبلاگ خبری ایران
درباره وبلاگ


آخرین اخبار سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی ، ورزشی و... از گوشه و کنار جهان هستی

مدیر وبلاگ : حامد قره سوری
نویسندگان
لاریجانی به احمدی نژاد گفت: فرق دیدگاه من با شما این است که شما در اطرافتان آدمهایی دارید که پرونده دارد و متهم هستند اما شما مصرّ هستید که بمانند و مسئولیت می دهید اما...
این استیضاح به دلیل اصرار وزیر کار و دولت برای معرفی سعید مرتضوی در راس سازمان تامین اجتماعی است. 

نمایندگان موافق استیضاح معتقدند وزیر کار و دولت با وجود احکام متعدد دستگاه قضایی، قانون را دور زده و مرتضوی را با عناوین مختلف در رأس سازمان تامین اجتماعی نگه داشته اند.

محمود احمدی نژاد رئیس جمهور، محمد رضا رحیمی معاون اول رییس جمهور ، لطف الله فروزنده معاون پارلمان ریاست جمهوری، کامران دانشجو وزیر علوم و تحقیقات ، صادق خلیلیان وزیر کشاورزی و محمد رضا میرتاج الدینی معاون رییس جمهوری در اجرای قانون اساسی در مجلس شورای اسلامی حضور دارند.

در ابتدای جلسه استیضاح، احمد توکلی نماینده تهران به عنوان موافق استیضاح سخنرانی و مطالب خود را علیه اقدامات وزیر کار بیان کرد.نادران: سخنرانی رئیس جمهور در پایان جلسه بررسی استیضاح یک وزیر وجاهتی ندارد

نماینده تهران در مجلس تأکید کرد: سخنرانی رئیس جمهور در پایان جلسه بررسی استیضاح یک وزیر، هیچ وجاهتی از نظر آئین‌نامه داخلی ندارد.

به گزارش فارس، الیاس نادران نماینده مردم تهران در مجلس در جلسه علنی امروز (یکشنبه) پارلمان در تذکری آئین‌نامه‌ای اظهار داشت: دو مسیر برای بررسی استیضاح هیئت وزیران در نظر گرفته شده است.

وی افزود: زمانی که استیضاح هیئت وزیران مطرح است، آقای رئیس جمهور مطابق ماده 227، می‌تواند بعد از نطق نمایندگان، به مدت یک ساعت در دفاع از هیئت وزیران صحبت کند، اما زمانی که استیضاح یک وزیر مطرح است، رویه در مجالس هفتم و هشتم این بوده که فقط شخص وزیر می‌تواند حداکثر نیم ساعت از خودش دفاع کند.

نادران ادامه داد: الآن داریم سنتی می‌گذاریم که بعد از اتمام سخنرانی نمایندگان موافق استیضاح برای بار دوم، به استناد ماده 226، دولتی‌ها می‌خواهند از حق خودشان استفاده کنند و یک ساعت صحبت کنند، در حالی که طبق ماده 227 این کار هیچ وجاهتی ندارد، از این رو از هیئت رئیسه استدعا دارم مطابق آئین‌نامه عمل کنند.

نماینده تهران در مجلس متذکر شد: اگر آقای رئیس جمهور و یا هر شخصی دیگری بناست از آقای وزیر کار، دفاع کند، باید قبل از صحبت دور دوم نمایندگان موافق استیضاح، به سخنرانی بپردازد و بعد از دو نماینده مجلس هم علی‌القاعده شخص آقای وزیر باید از خودش دفاع کند، نه شخص دیگری.

در ادامه علی لاریجانی رئیس مجلس در پاسخ به این تذکر نادران گفت: هر دو وجه این موضوع به نظر می‌رسد از آئین‌نامه قابل برداشت است، هم تفسیری که شما مطرح کردید و هم اینکه آقای رئیس جمهور بتواند در پایان جلسه استیضاح یک وزیر، صحبت کند.

وی همچنین یادآور شد: از نظر آئین‌نامه‌ای اشکالی درباره این موضوع نمی‌بینیم، اما در عین حال مطلب مورد نظر شما را در هیئت رئیسه مورد بررسی قرار می‌دهیم.

در این جلسه همچنین حجت‌الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی نماینده مردم فلاورجان در مجلس در تذکری با استناد به ماده 79 آئین‌نامه داخلی گفت: در جلسه صبح، یکی از نمایندگان که در دفاع از وزیر کار صحبت می‌کرد، گفت که روحانیت مجلس همه مخالف استیضاح هستند.

علی لاریجانی رئیس مجلس در پاسخ به این تذکر نماینده فلاورجان توضیح داد: آن نماینده در صحبت‌هایش اعلام کرد که تعدادی از روحانیان مجلس با استیضاح وزیر کار مخالفند و بنده شنیدم که او چنین جمله‌ای را مطرح کرد.

در ادامه محمود احمدی‌نژاد خطاب به نمایندگان گفت: من نوارها را در اختیار شما خواهم گذاشت. من خلاصه‌ای از آنها را برای شما می‌خوانم.

در پی اعتراض نمایندگان به پخش نوار از سوی رییس جمهور، لاریجانی گفت: آقای احمدی‌نژاد همه چیزتان را بگویید. یک چیزی در جامعه راه می‌اندازید، بعد می‌گویند مسائلی بوده. آقایان امروز روز مهمی است، بگذارید بگویند در جامعه ما حرف‌های زیادی زده می‌شود، اگر راجع به بستگان ما بوده، بگذارید بشنویم.

احمدی‌نژاد گفت: آقای صالح گفتند، پخش نشود، اما آقای رییس گفتند که پخش شود. لاریجانی جواب داد: مطلب خلق نکن. شما گفتید نواری دارم ما هم گفتیم همه چیز را بگویید، چرا سوءتفاهم ایجاد می‌کنید.

احمدی‌نژاد پاسخ داد: بالاخره این مسائل یا ارتباطی با کارهای ما دارد یا ندارد. گوش بدهید ببینید ارتباط دارد یا ندارد.

یکی از نمایندگان فریاد زد ارتباطی ندارد.

احمدی‌نژاد گفت: مربوط است. در همین‌ها بحث است.

لاریجانی تاکید کرد: آقای احمدی‌نژاد بفرمایید بگویید.

احمدی‌نژاد اظهار کرد: بالاخره یک شخصی حرف‌هایی زده که سند است. من بخش‌هایی که نرم‌تر است، را آماده کرده‌ام. همه نمایندگان محرم‌اند و ما مخلص شما هستیم. دولت تحت فشار است با همین حرف‌هایی که در همین نوار است، ما چطور باید دفاع کنیم. شما بفرمایید ما همانطور عمل کنیم.

در ادامه احمدی‌نژاد به قرائت بخش‌هایی از نوار پخش شده پرداخت و گفت: شخصی به نام فاضل لاریجانی با آقای مرتضوی جلسه دارد. اخیرا تامین اجتماعی یک قراردادی می‌بندد که شرکت‌هایی را به گروهی می‌فروشد که من به چند و چون آن کاری ندارم.

وی ادامه داد: یک فردی به نام «م» معاون مجتمع قضایی تهران می‌گوید می‌دانید که من با یکی از برادران آقای لاریجانی رفت و آمد خانوادگی دارم. آقای مرتضوی می‌گوید شما ارتباط دارید؟

او می‌گوید: «من می‌خواهم بگویم که بقیه برادران به گرد آقا فاضل نمی‌رسند. نمره‌شان پیش من صفر است،‌ یعنی اگر آن آقا برادر این آقا فاضل نبود، سه، چهار تا فحش بهش می‌دادم. یعنی اصلا قبولش ندارم. بهش گفتم شما هرچه می‌خواهی به آقای مرتضوی شفاف بگو.»

احمدی‌نژاد ادامه داد: این آقا واسطه‌ای است که آقای فاضل لاریجانی می‌آید پیش آقای مرتضوی.

احمدی‌نژاد در ادامه به نقل از مطالب نوار گفت: ببین خودت باید رک به دکتر بگی که آقای «ز» یعنی همان کسی که می‌خواهد با تامین اجتماعی قرارداد ببندد، باید از قبل من به شما وصل شود.

احمدی‌نژاد ادامه نوار را اینطور قرائت کرد که آقای فاضل لاریجانی خطاب به آقای مرتضوی می‌گوید کسی که می‌خواهد قرارداد ببندد، باید هوشیار باشد، یعنی خیلی روی ما تبلیغات نکند که من با فلانی‌ام و اینها را مطرح نکند. اصلا هر هفته یک جا صحبت‌ها و هماهنگی‌ها را انجام می‌دهیم.آقای مرتضوی به آقای «م» می‌گوید: شما بروید بیرون.

احمدی‌نژاد گفت: اینجا آقای مرتضوی حس می‌کند که ممکن است مسائلی مطرح شود، آن آقا را (آقای م) بیرون می‌کند.آقای فاضل لاریجانی در ادامه به مرتضوی می‌گوید می‌خواهم با گروه «ز» کار بکنم، اما ابلاغ کتبی برای من نزند. تلقی‌اش این باشد که من می‌خواهم با او همکاری بکنم.بعد از آقای مرتضوی می‌پرسد که علی‌آقا را اخیرا دیده‌اید؟مرتضوی می‌گوید: نه.

رییس جمهور در ادامه به نقل از نواری که در صحن مجلس پخش شد، گفت:فاضل لاریجانی می‌گوید: آقا، نظر ایشان به شما بسیار مساعد است و می‌تواند کمک کند. حتی تلطیف کند، با قوه قضاییه. خدایی‌اش من مساله صداوسیما را به ایشان یادآوری کرده‌ام.

ایشان اذعان داشت. بعدش هم اشاره کردم که این زمان بحرانی که مدیریت می‌کند و حفظ نظام می‌کند، بعدش اینطوری! یعنی واقعا اذعان داشت با تمام وجود می‌گفت، تظاهر نبود. اصلا ارتباط با ایشان را مستحکم‌تر کنیم. به نظرم الان زمینه‌اش کاملا مساعد است. خصوصا این مورد که پیش آمده درباره «ز» یک ملاقات خودمانی و جدی .حالا یا در منزل ما یا بیرون از قوه و مجلس، دور و بر مجلس نباشد. بدون سروصدا باشد. به هرحال من قلق آنها، علی‌آقا و آقا صادق دست من است و می‌دانم چطور ورود کنم و جا بیندازم.

در ادامه آقای مرتضوی تعجب می‌کند و می‌پرسد قلق آقا صادق و علی‌آقا؟

آقا فاضل می‌گوید: هردوی آنها.

ادامه می‌دهد: ابتدا روی صداقت و پوست کنده می‌گویم. حالا شما هرجور که صلاح می‌دانید، ما می‌خواهیم با گروه «ز» کار کنیم. می‌خواهیم ورود پیدا کنیم و یکی، دو پروژه را پیشنهاد دهیم. خودمان هم با او همکاری کنیم. مثل پالایشگاه یا هر پروژه دیگری از این دست. پروژه‌هایی که واقعا جاذبه داشته باشد و بتوانیم با آنها کار کنیم. حال یا اینجا یا خارج. اگر صلاح می‌دانید، بعدش هم خوب، یک کمک‌هایی می‌شود کرد. یک کسانی در این سطح مزاحمشان می‌شوند و مشکلاتی را ایجاد می‌کند. می‌تواند مفید واقع شود. حدسم بر این است.

مرتضوی می‌گوید: شما بفرمایید ما چه کار کنیم.

آن آقا می‌گوید: یک زمینه آشنایی ایجاد شود.

مرتضوی می‌گوید: اصلا نمی‌شناسید؟

می‌گوید: نه. یک توصیه‌ای شود که فلانی با شما کار کند. اصلا احساس کند، نمایندگی شما را دارم. در همین پروژه‌ای که قرارداد بسته‌ایم با شما، بتوانیم یک نظارتی داشته باشیم. اینطوری باهاش قاطی بشویم در کارها. کارهای اقتصادی یا هرچیز که شما صلاح می‌دانید، بسیار موثر است. شما توصیه کنید همکاری فلانی برای آینده کاری در ایران خوب است. یک چنین حالتی.

مرتضوی می‌گوید: آینده کاری او؟

او می‌گوید: بله.

مرتضوی می‌گوید: شما گفتید خارج از کشور هم می‌توانید کار کنید؟ چگونه است؟

او می‌گوید: من نمی‌دانم فعالیت‌های بین‌المللی چگونه است.

مرتضوی می‌گوید: خب چه کار می‌توانید بکنید.

او پاسخ می‌دهد: اگر من را به عنوان مباشر خود تلقی بکند، می‌توانم در مدیریت‌های مختلف کمکش کنم.

مرتضوی می‌گوید: مثلا چی؟ شما که می‌گویید مشاور خودش بداند، چگونه است. اصلا شان شما اینگونه نیست.

او می‌گوید: خب تلقی‌اش این باشد. لازم نیست که جایی مطرح کند.

مرتضوی می‌گوید: اگر به او بگویم مثلا الان آقای فاضل لاریجانی می‌خواهد با شما همکاری داشته باشد، شما او را به عنوان مشاور قبولش کنید، او اصلا به ذهنش نمی‌آید، چون شما برادر رییس مجلس هستید. برادر رییس قوه‌اید.

او می‌گوید: من مکنونات قلبی خودم را می‌گویم. حرف شما کاملا درست است و ناشی از درایت جنابعالی است. بهترین راه این است که جنابعالی به ایشان توصیه بفرمایید که فلانی می‌تواند اطمینانی باشد، برای آینده کارهای شما در اینجا. طوری که ایشان مشتاق شود برای همکاری.

مرتضوی می‌گوید: قوه و مجلس و اینها را می‌توانی کاری بکنی؟

او می‌گوید: یک چنین کسانی در این سطح فعالیت می‌کنند، در مظان اتهام و دخالت‌ها و موانع هستند. ما می‌توانیم رفع موانع برایش بکنیم. حالا این موانع چیست، بستگی به کیس دارد. بله آمادگی داریم. مشکلاتی که آقای «ع.ب» (احمدی‌نژاد گفت: یک فرد مشهوری است که شما می‌شناسید) دارد، آدم خوبی است. متدین و زحمتکش است. 10، 15 پروژه پتروشیمی دارد. احتیاج به کمک دارد.

مرتضوی می‌گوید:‌شما برای او چه کار کرده‌اید.

او می‌گوید: ایشان چند تا مشکل داشت. یکسری مشکلات با بانک‌ها داشت. همین فردا دوشنبه ساعت 9 با آقای «ع» قرار دارم. آقای «ع.ب» می‌آید، آقای «م» هم می‌آید. خودم جلسه گذاشته‌ام که حل کنم. یک مشکلاتی در قوه قضاییه داشت، چندتا حکم اجرایی از مفاسد اقتصادی برایش آمده بود که چرا نمی‌روید پول بانک را بدهید. خب مهلت گرفتم برایش حل شد و دیگر کاری به او نداشتم.

مرتضوی می‌گوید اخوی دستور داده مشکلات او حل شود؟ دیگر چه؟ او جواب می‌دهد خیلی از موارد دیگر معوقات بانکی بوده، با بانک تجارت، با بانک صنعت و معدن. من خودم مشاور بانک صنعت و معدن بودم. من در آن‌جا اتاق داشتم، تقسیط کردم و پنج ساله دارد حل می‌شود. خودم نظارت می‌کنم. پرونده زیاد داشت. مثلا فرض کنید که آقای «الف» آن‌جا بود. رییس دادگستری فلان استان هم آن‌جا بود.

یک عده زارعین از او به خاطر زمین شکایت کرده بودند. ما رفتیم صحبت کردیم و تا حدودی مساله حل شد. پرسیده می‌شود یعنی با سفارش با آقای «الف» (رییس دادگستری) حل کردید؟ پاسخ داده می‌شود بله بله. مرتضوی می‌گوید بحث‌های کارگری بوده است؟ او پاسخ می‌دهد مسائل کارگری هم داشته، مسائل مالیاتی داشته، مسائل حسابی داشته. ببینید من الان پوست‌کنده بگویم من کار دانشگاهی کرده‌ام تا الان و الان تازه دوزاری من افتاده است. الان نوه دارم و خداییش اموراتم با ماهی 2 میلیون نمی‌چرخد. خب یک فرصت ویژه پیش آمده است و چند سالی است که ما به کار اقتصادی ورود داشته‌ایم و الا واقعا خداییش کمتر از دیگران نیستیم از لحاظ این‌که بتوانیم مدیریت کنیم.

خب ما در این عرصه نبودیم ولی الان که وارد شده‌ایم قلق‌ها دستمان آمده است، هم به لحاظ مدیریتی، هم به لحاظ ارتباطی. واقعیت این است اگر یک قدمی برایم بردارد یعنی فرض کنید برایم یک مسکن مختصری به نام یکی از بستگان من برای شروع کارش فراهم کند بعدش بقیه‌ی کارها دیگر به تدریج جلو می‌رویم و دیگر حالا سعی می‌کنم حقوق ریالی هم نگیرم که این‌جا به چشم بیاید. بیشتر نگاهش این باشد که طرفش را حفظ کنیم. مثلا یک جوری این‌طوری نگاه کند، نه این‌که آدم را مقطعی ببیند و بگوید یک استفاده‌ی گذرا کنیم. یک آپارتمان 600 – 700 تایی بدهد دیگر.

مرتضوی می‌پرسد شما ویلایی می‌خواهید یا آپارتمان؟ پاسخ می‌دهد بله بهتر است، به چشم نمی‌آید، بهتر است اگر ویلایی باشد. می‌پرسد شما خودتان جایی را دارید که معرفی کنید؟ می‌گوید بله به نام یکی از بستگان من بخرد. پدرش پزشک بوده و فوت کرده و به چشم نمی‌آید. مرتضوی می‌پرسد اسمش چیست؟ اسمش را می‌گوید. می‌پرسد با فلان کس ارتباط دارد؟ می‌گوید بله فامیل است.»

به گزارش ایسنا پس از اینکه قرائت متن فیلمی که در مجلس منتشر شد، با واکنش نمایندگان روبه‌رو شد، احمدی‌نژاد گفت: من گفتم اینها را رسیدگی کنید. بالاخره شما مجلسید و ما دولت هستیم. آخرش پیشنهاد است که من مسائل را حل می‌کنم. من می‌گویم نیازی به حل مسائل از این راهها نیست، اگر درست باشد البته.

رییس‌جمهور افزود: اینها صوت و تصویر است و نوارش هم مشخص است. 24 - 25 ساعت است. اگر رییس محترم مجلس صلاح دیدند ما 24-25 ساعتش را در اختیار شما می‌گذاریم.

وی ادامه داد: سه - چهار گروه هستند که آمده‌اند حرف‌ها را زده‌اند و مسائلی مطرح شده است. من می‌خواهم بگویم یک مسائلی در جاهای دیگر وجود دارد، پس برای چه باید بین من و شما فاصله باشد؟ چرا باید امروز شیخ‌الاسلام در این‌جا محاکمه شود؟

احمدی‌نژاد در پایان اظهار کرد: شیخ‌الاسلام یک آدم خدوم است که در خدمت شماست. بحث‌ها انجام شد. من به نظر مجلس احترام می‌گذارم. استیضاح حق شماست، نظر حق شماست و هرچه نمایندگان مجلس تصمیم بگیرند ما در خدمتتان هستیم. به قانون هم احترام می‌گذاریم.


سخنان لاریجانی

رئیس مجلس شورای اسلامی پس از آنکه رئیس جمهور در سخنرانی دفاعی خود از وزیر کار اتهاماتی را به رئیس مجلس و مجلس وارد کرد قاطعانه از شان و جایگاه مجلس حمایت کرد و به گفته خود پاسخ تهمت های رئیس جمهور را داد.
به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، محمود احمدی نژاد رئیس جمهور درجلسه عصر روز یکشنبه مجلس در بررسی استیضاح شیخ الاسلامی وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی طی سخنانی  به جلسه فاضل لاریجانی برادر رئیس مجلس با مرتضوی مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اشاره و از مذاکره این دو نفر به نوعی به عنوان زد و  بند یاد کرد.

رئیس جمهور فیلم این دیدار و جلسه را که به طور مخفیانه ضبط شده بود در صحن مجلس به نمایش گذاشت و این موضوع همهه ای در مجلس بوجود آورد. چند تن از نمایندگان خواستار بیان تذکراتی بودند اما لاریجانی از آنان خواست تا رئیس جمهور به طور کامل حرفهایش را بزند.

پس از آنکه اظهارات رئیس جمهور تمام شد، رئیس مجلس از وی خواست تا برای شنیدن پاسخ اتهاماتی که به مجلس وارد کرده است در صندلی خود قرار گیرد.
 
رئیس مجلس شورای اسلامی که از اتهامات وارد شده از سوی احمدی نژاد به شدت ناراحت بود طی سخنانی به رئیس جمهور گفت: هر مشکلی است رسیدگی کنید موضوع برادرم به من  و استیضاح وزیر ربطی ندارد. من با وی هیچ ارتباطی ندارم و هیچ مسئولیتی هم از طرف من ندارد.
 
لاریجانی به موضوع دعوت مرتضو ی از فاضل لاریجانی و فیلمبرداری این نشست اشاره کرد و ان را اقدامی مافیایی خواند.
 
وی خطاب به رئیس جمهور تاکید کرد که مشکل کشور این نوع رفتارهاست و این کار اخلاقی نیست.
 
لاریجانی به اظهارات داود احمدی نژاد برادر رئیس جمهور درباره اطرافیان وی ، جریان انحرافی ، ارتباط با منافقان اشاره کرد و گفت: من چند جلسه با برادر شما جلسه داشتم آیا اگر فیلم می گرفتم برای شما خوب بود؟ برادر شما نظراتی دارد اما این چه ربطی به شما دارد اگر یکی از بستگان بنده اشکالی داشت مثل هر کس دیگر باید رسیدگی شود پرونده درست کنید و رسیدگی کنید. فرق دیدگاه من با شما این است که شما در اطرافتان آدمهایی دارید که پرونده دارد و  متهم هستند اما شما مصر هستید که بمانند و مسئولیت می دهید اما بنده می گویم اگر هر یک از بستگان من مشکلی داشت رسیدگی کنید حتی اگر برادر من بود.
 
بر اساس این گزارش پس از پایان سخنان لاریجانی  رئیس جمهور خواستار  دادن وقت برای بیان صحبت شد اما لاریجانی از دادن وقت خودداری کرد.
 
وی خطاب به احمدی نژاد گفت امیدوارم خداوند همه ما را هدایت کند شما تهمت زدید جوابتان را هم دادیم دیگر حق صحبت ندارید به سلامت. شئولات جمهوری اسلامی را در صحن علنی مجلس رعایت نکردید پس از این گفته رئیس مجلس رئیس جمهور و سایر اعضای هیات دولت که در صحن مجلس حضور داشتند جلسه را ترک کردند.
  
- اولا درباره اینکه تنظیم قوا به هم خورده است. آقای رئیس جمهور تنظیم قوا را با سلیقه خود به هم زده اید. یک بار نظر شورای نگهبان را رعایت نکرده اید. قانون تصویب می شود شمار اجرا نمی کنید. 
- یاران نزدیک شما پرونده هایی دارند که مانع از رسیدگی می شوید.

- رهبری بارها مشکلات مطرح شده از سوی دولت را به هیات حل اختلاف قوا ارجاع داد که این شورا همه مصوبات قانونی را تایید کردند.

- چرا از قانون تمکین نمی کنید. رهبری بارها قانون را ابلاغ کردند ولی شما تمکین نمی کنید. شما تخلف کردید. یا نمی دانید بپرسید. فرموید دیوان محاسبات چرا دادگاه دارد. دیوان محاسبات دادگاه ندارد بلکه قوه قضائیه آنچا شعبه دارد. شما به چیزی ایراد دارید.

- شما فرموید رئیس مجلس باید حاکم بر رئیس جمهور باشد. اینطور نیست. رئیس مجلس وظایفی دارد. ما با استقلال قوه مجریه کاری نداریم. از ابتدای مسئله استیضاح ، من بارها وساطت کردم که برای جلوگیری از تشنج فعالیت کردم. من از آقای مظفر خواستم که استیضاح کنندگان جلسه ای با وزیر داشتند و به توافق رسیدند. 

- عوض کردن قانون درباره سپردن مسولیت تامین اجتماعی به معاون اول، مسخره کردن قانون است. من آقای مرتضوی را می شناسم. آقای شیخ الاسلام با من تماس گرفتند که این موضوع از عهده من خارج است. 

- امروز ساعت 7 صبح معاون احمدی نژاد زنگ زدند و گفتند که پیغام مهمی از سوی رئیس جمهور دارند. آقای فروزنده از طرف احمدی نژاد پیام آوردند که نواری از یکی از بستگان شما دارند و در صورت برگزاری استیضاح، آن را پخش خواهند کرد که به نفع کشور نیست. من را تهدید کردند.

- توطئه ای در کار است. برادر من را صدا کردند و فیلم گرفتند. نفس این کار، مافیایی نیست. توطئه آمیز نیست. این اخلاق است؟ این کار در سطح رئیس جمهور است؟ رئیس قوه مقننه را تهدید می کنند. 

- آقای رئیس جمهور، آیا بهتر بود من هم مثل شما، جلسه با برادر شما داوود احمدی نژاد درباره ارتباط با منافقین، فساد مالی، و ارتباط با خارج از کشور را فیلمبرداری و ضبط می کردیم؟

- با این همه مشکلی که اطرافیان شما دارند. ما می گوییم اگر یکی از اطرافیان ما مشکلی داشت رسیدگی شود اما شما مانع از رسیدگی به اطرافیان خود می شوید. مشکل ما این است که رئیس جمهور ما اولیات اخلاقیات را رعایت نمی کند. اگر یکی از اطرافیان من مشکلی دارد به من چه ارتباطی دارد. با جلسه استیضاح چه ارتباطی دارد. ما در مجلس از دیدارها ، فیلمی ضبط نمی کنیم. ضبط فیلم اقدام مافیایی است.

= یکی از نمایندگان به نقل از فاضل لاریجانی گفت: من به تقاضای مرتضوی با او دیدار کردم. او خواهان وساطت برای دیدار با لاریجانی شد. من چنین مطالبی را بیان نکردم.

- آقای احمدی نژاد خوب شد که امروز این اتفاقات افتاد و مردم شما را خوب شناختند. مشکل ما این است که رئیس جمهور اولیات اخلاقی را رعایت نمی کند. حدیثی است که اگر مسلمان اقدامی کند برای اینکه مسلمانی را خوار کند باید خود را برای جنگ با خدا آماده کند.

- شما در یک جلسه علنی شؤونات جمهوری اسلامی را رعایت نکردید.

= احمدی نژاد خواستار پاسخگویی به رئیس مجلس شد اما لاریجانی مخالفت کرد. احمدی نژاد گفت که در این حالت ، جلسه را ترک خواهد کرد که لاریجانی به وی گفت: به سلامت.

برادر لاریجانی: تکذیب اظهارات منتسب به خود در نوار پخش شده احمدی نژاد

فاضل لاریجانی در گفتگو با یکی از اعضای هیئت رئیسه اظهارات منتسب به وی در جلسه علنی از سوی احمدی‌نژاد را تکذیب کرد.

به گزارش مهر، در بخشی از سخنان امروز علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به رئیس جمهور وی از محمدحسین فرهنگی عضو هیات رئیسه مجلس خواست تا در خصوص گفتگوی تلفنی با فاضل لاریجانی توضیح دهد که فرهنگی در این خصوص توضیحاتی ارائه کرد.

وی گفت: آقای فاضل به من گفتند مدتها شخص آقای مرتضوی پیگیر ملاقات با بنده بودند بعد از پیگیری های زیاد با این ملاقات موافقت کردم، عمده نشست با صحبت های ایشان همراه بود.

فرهنگی به نقل از فاضل لاریجانی ادامه داد: در جلسه فیلمبرداری در جریان نبود درعین حال آقای مرتضوی در طول جلسه اظهار ارادت های زیادی درباره رئیس مجلس و رئیس قوه قضائیه کرد.

فرهنگی افزود: آقای فاضل گفتند که برای دیدار مرتضوی با برادرم آیت الله صادق لاریجانی گفتگو کردم که آقای آملی نپذیرفت.

فرهنگی به نقل از فاضل لاریجانی ادامه داد: درخواست هایی هم درخصوص حل مشکلات مالی دانشگاه آزاد کردم.

فرهنگی توضیح داد: آقای آملی لاریجانی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد آمل و مشاور رئیس دانشگاه پیام نور هستند.

وزیر کار برکنار شد

نتیجه استیضاح عبدالرضا شیخ الاسلامی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به این شرح است. 

کل آرا : 272 رای
موافق استیضاح و برکناری: 192 رای 
مخالف استیضاح و برکناری: 56 رای
ممتنع:  24 رای

با این تعداد از آرا، وزیر کار برکنار شد و عبدالرضا شیخ الاسلامی از این پس دیگر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیست.
نوع مطلب : سیاسی، 
برچسب ها : مجلس، رییس جمهور، رییس مجلس، نمایندگان، استیضاح،
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 5 اردیبهشت 1397 02:25 قبل از ظهر

Nicely put, With thanks!
viagra from pharmacy how to purchase viagra online honest place to buy viagra buying viagra without a prescription prices for viagra how to buy generic viagra buy sildenafil online cheap viagra tablets buy online prescription viagra uk buy viagra sample
شنبه 18 فروردین 1397 12:36 بعد از ظهر

Tips clearly applied..
cialis name brand cheap female cialis no prescription wow cialis 20 overnight cialis tadalafil cialis wir preise chinese cialis 50 mg cialis price in bangalore cipla cialis online cialis great britain acheter cialis kamagra
شنبه 4 فروردین 1397 12:28 بعد از ظهر

Wow tons of superb tips!
cialis 100mg suppliers cialis efficacit tarif cialis france buy cialis online nz cialis tablets order cialis from india opinioni cialis generico cialis generic availability generic cialis at walmart the best choice cialis woman
سه شنبه 29 اسفند 1396 07:37 بعد از ظهر

Many thanks! An abundance of stuff.

generic cialis at the pharmacy cipla cialis online 5 mg cialis pharmacie en ligne cialis pills price each trusted tabled cialis softabs buying cialis on internet cialis sicuro in linea cialis en mexico precio cialis arginine interactio cialis tablets for sale
جمعه 17 آذر 1396 03:12 قبل از ظهر
Your style is unique compared to other folks I have read stuff
from. Thank you for posting when you have the opportunity,
Guess I'll just book mark this blog.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
 
 
بالای صفحه