تبلیغات
خبرنامه هستی نیوز - آخرین اخبار از داعش در عراق
 
خبرنامه هستی نیوز
پر بازدیدترین وبلاگ خبری ایران
درباره وبلاگ


آخرین اخبار سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی ، ورزشی و... از گوشه و کنار جهان هستی

مدیر وبلاگ : حامد قره سوری
نویسندگان

رئیس جمهوری مصر بر ضرورت مقابله با گروههای افراطی و تروریستی در عراق تاکید کرد

۶ :  سرلشگر ابوالولید :جنگنده های ارتش عراق تلفات سنگینی به داعش در تلعفر وارد کردند

فرمانده یگان ویژه شهر تلعفر از تلفات سنگین تروریستهای داعش در شهر شیعه نشین تلعفر خبر داد.

سرلشگر ستاد ابوالولید در گفتگو با المسله، اظهار داشت جنگنده های ارتش تلفات و خسارتهای سنگینی به تروریستهای داعش در تلعفر وارد کردند و اوضاع امنیتی و انسانی در شهر بسیار خوب است

۲۲:۳۷ : السیسی خواستار مقابله با تروریسم در عراق شد

رئیس جمهوری مصر بر ضرورت مقابله با گروههای افراطی و تروریستی در عراق تاکید کرد

۲۰:۴۴  هتک حرمت زنان توسط داعش در موصل و درخواست کمک زنان

قاسم عطا سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق :ما مجددا از اقلیم کردستان می خواهیم که مظنونین موجود در کردستان از جمله احمد الدباش، علی حاتم السلیمان و رافع الرفاعی را تحویل دولت مرکزی دهد زیرا این افراد با حضور در شبکه های تلویزیونی علیه نیروهای امنیتی و روند سیاسی موضع گیری می کنند و به دنبال ایجاد فتنه طایفه ای هستند.

همچنین هوشیار زیباری وزیر خارجه عراق در جمع سفیران برخی کشورهای اروپایی در بغداد بر عزم کشورش برای گرفتن فرصت از تروریستها برای خودنمایی سخن گفت و از مواضع برخی کشورها در حمایت از عراق تمجید کرد.

از سویی دیگر یک منبع امنیتی اعلام کرد: تروریستهای داعش پنج زن را در موصل مورد هتک حرمت قرار داده اند و زنان موصلی از نیروهای امنیتی برای نجات این فاجران کافری که آنها را مجبور به جهاد نکاح می کنند کمک خواسته اند.

زنان موصلی بیان کرده اند که داعشی ها جاهل با ثبت اسامی زنان آنها را مجبور به جهاد نکاح مطابق جدول زمانی با داعشی هایی تونسی، چچنی ،سعودی و دیگر تابعیت ها می کنند.

۱۹:۴۰ استفاده از نام داعش در موصل 80 ضربه شلاق در پی خواهد داشت

یک منبع امنیتی در نینوی اعلام کرد: گروه موسوم به دولت اسلامی عراق و شام با صدور آنچه سند مدنی نامیده می شود هر فردی که نام اختصاری این گروه یعنی داعش را  در موصل بر زبان آورد هشتاد ضربه شلاق می زند.

همچنین از سوی دیگر یک منبع امنیتی اعلام کرد: نیروهای امنیتی امروز پیشرویهای گسترده ای در تلعفر به دست آورده اند و بیش از 300 نفر از داعش را به هلاکت رسانده اند و تروریستهای داعش در حال عقب نشینی از این منطقه پس از تحمل تلفات سنگین هستند.

۱۸:۵۴ ترکمن های عراق در تلاش برای ایجاد نیروی مسلح هستند

ارشاد صالحی از رهبران جبهه ترکمن های عراق از تلاش ترکمن های عراق برای مسلح شدن خبر داد.

وی در مصاحبه اب با حریت گفت: ما مصمم به ایجاد نیروی مسلح مختص به خودمان هستیم. مردم ما موظف به دفاع از خود هستند.

ارشاد صالحی تاکید کرد: ما کرکوک را جزء اقلیم کردستان نمی دانیم و حضور نیروهای پیشمرگه در این شهر موقتی خواهد بود.

18:47 جان کری: حمله هوایی یکی از گزینه ها علیه داعش است

"جان کری" وزیر خارجه آمریکا در گفتگو با یاهو نیوز گسترش تروریسم در عراق را برای کل منطقه خطرناک دانست. وی گفت: این یک چالش برای تمام منطقه و به طور واضح تهدیدی برای موجودیت عراق است.

وی همچنین از امکان به کارگیری هواپیماهای بدون سرنشین ارتش آمریکا برای شناسایی و بمباران مواضع داعش در عراق خبر داد.

18:02 رایزنی ایران و انگلستان درباره تحولات عراق

منابع خبری انگلستان از گفتگوی تلفنی ویلیام هیگ وزیر خارجه انگلیس با محمد جواد ظریف وزیر خارجه کشورمان درباره چگونگی ریشه کن کردن تهدیدات داعش در عراق خبر دادند.

از سویی دیگر جان کری وزیر خارجه آمریکا از احتمال اعزام هواپیماهای بدون سرنشین به عراق برای مقابله با گروه تروریستی داعش خبر داد.

همچنین گزار شها حکایت از درگیری تروریست ها بر سر اموال غارت شده و اعدام یک افسر عراقی در مقابل دیدگان زن و فرزندش از سوی داعش احکایت دارند.

17:12 ناو آمریکایی برای مداخله احتمالی در عراق وارد خلیج فارس شد

ناو آمریکایی با 550 نظامی برای مداخله احتمالی در عراق امروز وارد آبهای خلیج فارس شد.

از سویی دیگر روزنامه تایمز چاپ انگلیس با اشاره به وضعیت کنونی در شمال عراق مدعی شد اکنون زمان بسیار مناسبی برای عملی شدن رویای تشکیل کشور کردستان است. طبق این ادعا ایجاد یک کشور کرد در مناطق شمالی عراق می تواند عامل مهمی برای ایجاد استقرار و ثبات در مرزهای ترکیه باشد.

۱۶:۳۷: وابستگی به گروه داعش شرعا حرام است

دار الفتوی مصر امروز با صدور فتوایی اعلام کرد که پیوستن و هر نوع وابستگی به گروه تروریستی داعش از نظر شرعی حرام است.

این مرکز در ادامه افزود: گروه داعش برای نابودی کشور و تخریب چهره اسلام تلاش می کند. اقدامات تروریست های داعش در سوریه در راستای منافع دشمنان اسلام است و کشتار و ویرانی به همراه دارد.

۱۵:۲۴: زنان استان نینوا در معرض هتک حرمت از سوی داعش قرار دادند

سازمان دیدبان حقوق بشر امروز در گزارشی اعلام کرد که زنان استان نینوا در شمال عراق در معرض تجاوز و هتک حرمت از سوی عناصر تروریستی داعش قرار دارند. در این گزارش نسبت به وضعیت زنان استان نینوا پس از اشغال بخش هایی از آن توسط گروه داعش هشدار داده شده است.

در این گزارش آمده است که اشغال شهر موصل و بخش هایی از استان نینوا و ایجاد دادگاه هایی شرعی توسط داعش، زنان عراقی ساکن استان نینوا را تهدید می کند و این زنان نگران هستند از سوی تروریست های داعش در معرض تجاوز قرار گیرند.

۱۵:۰۳: ورود خودروهایی با پلاک سعودی به داخل عراق/تکذیب خبر حمله به "ابوالولید"

جبار الموسوی رئیس کمیته امنیتی در شورای استان ذیقار اعلام کرد: بر اساس اطلاعات دقیقی که به ما رسیده است تعدادی از افراد مسلح با خودروهایی که شماره پلاک سعودی دارند در منطقه صحرایی در منطقه خضر المای و منطقه الخامسه همرز با کویت و عربستان مشاهده شده اند که در حال جمع آوری اطلاعات در این مناطق بودند.

از سوی دیگر ابو الولید فرمانده عملیات نینوا ضمن تکذیب هر سوء قصدی علیه خود از ادامه مبارزه خبر داد و افزود: ظرف ساعات آینده تلعفر را آزاد خواهیم کرد.

۱۴:۵۲: تکذیب حمله به فرودگاه بغداد/هلاکت 200 داعشی هنگام رژه نظامی در فلوجه

وزارت حمل و نقل عراق با صدور بیانیه ای اعلام کرد: فرودگاه بین المللی بغداد به شکل عادی در حال فعالیت است و اخباری که از توقف پروازها در این فرودگاه منتشر شده، کذب محض است.

 از سوی دیگر نیروهای امنیتی از کشته شدن 200 تروریست در الصقلاویه در شمال فلوجه که در حال برگزاری رژه نظامی بودند خبر دادند.

در همین حال شبکه الفرات نیوز از پاکسازی کامل منطقه الظلوعیه در استان صلاح الدین برافراشته شدن پرچم عراق بر بالای ساختمان شورای شهر آن اشاره کرد.

۱۳:۵۴: آزاد سازی برخی مناطق در استان بابل/ قدردانی اهالی تلعفر از ارتش

"فلاح الراضی" رئیس کمیسیون امنیت در شورای استانداری استان بابل اعلام کرد که ارتش عراق به همراه نیروهای مردمی موفق شد که برخی از مناطق این استان را از وجود داعش پاکسازی کند.

الراضی گفت: نیروهای داوطلب مردمی پا به پای ارتش با عوامل داعش مبارزه کردند و توانستند مناطق "الفارسیه"، "المویلحه" و "عبد ویس" را از سیطره داعش خارج کرده و کنترل امور را در این مناطق به دست گیرند.

از سوی دیگر به دنبال انتشار خبر تسلط ارتش بر شهر تلعفر در استان نینوی در نزدیکی مرز سوریه، ساکنان این شهر از تلاشهای ارتش قدردانی کردند.

۱۳:۵۳: داعش کلیساها را در موصل تخریب می کند/ هلاکت 500 تروریست در الانبار

منابع عراقی از دستور گروهک داعش برای ویرانی همه کلیساها در موصل خبر دادند.

از سوی دیگر رشید فلیح فرمانده عملیات الانبار اعلام کرد: نیروهای طی عملیاتی در مناطق مختلف الانبار 500 داعشی را به هلاکت رساندند.

*مهر

نوع مطلب : سیاسی، 
برچسب ها : داعش،
لینک های مرتبط :
دوشنبه 20 خرداد 1398 01:27 بعد از ظهر

Have you ever considered creating an ebook or guest authoring on other sites? I have a blog centered on the same topics you discuss and would love to have you share some stories/information. I know my readers would value your work. If you are even remotely interested, feel free to send me an e-mail.
شنبه 25 شهریور 1396 01:54 قبل از ظهر
Wow, incredible blog structure! How long have you been blogging for?
you make blogging look easy. The overall glance
of your website is great, let alone the content!
سه شنبه 17 مرداد 1396 05:27 بعد از ظهر
Keep this going please, great job!
پنجشنبه 24 فروردین 1396 07:45 بعد از ظهر
Attractive section of content. I just stumbled upon your site and in accession capital to assert that I get actually enjoyed account your blog posts.
Anyway I will be subscribing to your feeds and even I achievement you access consistently quickly.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
 
 
بالای صفحه